Brighton pregazio novajliju, poraz Ahmedhodžićevog Sheffielda

Nogomet 12. aug 202319:01 0 komentara
Reuters/Peter Cziborra

Luton Town, debitant u elitnom rangu, gostovao je u Brightonu i ubjedljivo izgubio sa 4:1.

Domaći Galebovi poveli su u 36. minutu golom Sollyja Marcha udarcem glavom nakon centaršuta Japanca Mitome. Na 2:0 u 71. minutu povisio je iz penala mladi Brazilac Joao Pedro, pojačanje iz Watforda.

Deset minuta kasnije i gosti su do gola stigli sa bijele tačke. Siguran je bio Carlton Morris.

Sve dileme riješio je u 85. minutu rezervni igrač Adingra poslije katastrofalne greške Mpenze, a ubedljivu pobjedu Brajtona potvrdio je 18-godišnji Irac Evan Ferguson u 90+6. minutu.

U domaćem timu nije bilo Ekvadorca Moisesa Caiceida, pošto je Brighton prihvatio rekordnu ponudu Liverpoola od 111 miliona funti, ali trnsfer nije realizovan, jer se 21-godišnji fudbaler izjasnio da želi samo u Chelsea, jer je prethodno već dogovorio lične uslove i dao riječ ljudima sa Stamford Bridgea.

U ostalim mečevima Sheffield United našeg Anela Ahmedhodžića poražen je od Crystal Palacea, a naš reprezentativac odigrao je svih 90 minuta.

Bournemouth i West Ham odigrali su neriješeno 1:1, Everton je poražen na domaćem terenu od Fulhama sa minimalnih 0:1.