Britanac konačno osjetio slast pobjede: Prvi trijumf Andya Murraya u 2024. godini

Nogomet 20. feb 202421:16 0 komentara
REUTERS/Ibraheem Al Omari

Britanski teniser Andy Murray plasirao se u osminu finala turnira u Dohi, pošto je pobijedio 75. igrača svijeta Francuza Alexandre Mullera poslije dva seta, 6:1, 7:6 i ostvario prvu pobjedu u 2024. godini.

Murray, 50. teniser svijeta, pobijedio je poslije nepuna dva sata. On je dva puta oduzeo servis protivniku u prvom setu i poveo. U drugom setu teniseri su napravili po brejk i odigran je taj-brejk, koji je Murray dobio 7:5.

On je tokom prvog seta imao problema sa koljenom i tražio je pomoć fizioterapeuta.

To je prva pobjeda 36-godišnjeg Britanca ove godine, kojom je prekinuo niz od šest poraza.

Njegov protivnik biće Čeh Jakub Menšik. U osmini finala je i Francuz Gael Monfils, koji je pobijedio Holanđanina Botica van de Zandschulpa sa 6:1, 7:6.

Monfils će igrati protiv Zhang Zhizhena iz Kine.