Bruno srušio Nottingham, Newcastle ponovo u evropskoj zoni

Nogomet 10. feb 202420:42 0 komentara
Action Images via Reuters/Matthew Childs

Još jedna golijada u mečevima koje igra Newcastle United, ovoga puta sa sretnim krajem za Svrake.

Igrao je Newcastle u grupnoj fazi Lige šampiona ove sezone, teško da će i naredne. Ali, Svrake imaju ambiciju da ponovo izbore plasman u Evropu, makar u utješna takmičenja, Ligu Evrope ili Ligu konferencije.

Za to su im potrebne pobjede. Propustili su priliku prošle nedjelje na domaćem terenu u spektakularnom meču protiv Lutona, kad im je novajlija otkinuo dva boda (4:4).

Ali, taj kiks nadoknadili su na gostovanju nekadašnjem prvaku Evrope Nottingham Forestu – 3:2. I ponovo je u jednom meču Newcastle viđen veliki broj golova.

Većina njih u prvom poluvremenu, čak četiri. Dva puta je Newcastle vodio, prvi put kad je poslije asistencije Trippiera pogodio najbolji pojedinac meča Bruno Guimaraes u desetom minutu.

Nottingham je izjednačio u 26. preko Elange, a potom je viđen vrlo uzbudljiv finiš prvog poluvremena. Najprije je u 43. minutu Newcastle drugi put poveo, tada golom Schara. U šestom minutu nadoknade „prokuljčao“ je stadion „City Gorund“, Hudson-Odoi je donio izjednačenje.

Bilo je mnoštvo prilika i u drugom poluvremenu, pa je zaista čudno da je postignut još samo jedan gol. A taj pogodak je i prelomio pitanje pobjednika, djelo je već pomenutog Bruna, koji je prelijepo gađao u 66. minutu, Sels je bio nemoćan.

Domaći su pokušali da dođu do izjednačenje, najbolji priliku imao je u drugom od šest minuta nadoknade Gibbs-White, lopta je prohujala iznad prečke gola gostiju poslije njegovog udarca sa 20 metara.