Bundesliga: Hertha ostvarila veoma bitnu pobjedu, utakmicu obilježio eurogol

Nogomet 12. feb 202318:02 0 komentara
REUTERS/Annegret Hilse

Fudbaleri Herthe uspjeli su da stignu do prve pobjede u ovoj godini pošto su savladali Borussiju iz Monchengladbacha sa 4:1.

Borussia je bolje ušla u meč i povela u 17. minutu golom Elvedija koji je sjjano reagovao posle izvođenja kornera Neca.

Hertha je izjednačila u 30. minutu golom Ngankama, kome je asistirao Richter.

U 52. minutu viđen je najljepši momenat na meču. Dardai je poslije odložene lopte na nju natrčao i silovito šutirao za vodstvo berlinskog kluba.

Gol pogledajte OVDJE.

U nastavku utakmice domaćini su postigli još dva gola – oba u nadoknadi vremena.

Scherhant je bio strijelac u prvom minutu nadoknade vremena, da bi pet minuta potom  Lukebakio iz penala pogodio za konačan rezultat.