Bundesliga: Mainz nakon preokreta savladao Leverkusen (VIDEO)

Nogomet 18. feb 202222:28 0 komentara
Daniel ROLAND / AFP

Fudbaleri Mainza savladali su na otvaranju 23. kola njemačke Bundeslige ekipu Bayer Leverkusena nakon preokreta rezultatom 3:2.

Iako je Mainz prijetio tokom cijelog prvog poluvremena, Leverkusen je taj koji je na odmor otišao sa prednošću. Jedini pogodak postigao je Patrick Schick u 35. minuti nakon asistencije Karima Demirbaya.

Martin je u 57. minuti poravnao rezultat, da bi Onisiwo tri minute kasnije donio preokret Mainzu, ali je njegov gol poništen zbog nedozvoljene pozicije nakon asistencije VAR-a.

Alario gostima u 74. minuti donosi novu prednost i tada su već svi mislili da je Mainz psihički gotov, te da će Apotekari upisati novu pobjedu.

Ipak, uslijedilo je pet furioznih pet minuta domaćina. Najprije je Paul Jean Boetius u 84. minuti poravnao rezultat, da bi Marcus Ingvartsen četiri minute kasnije donio veliku pobjedu Mainzu.

Mainz nakon velike pobjede zauzima sedmu poziciju na tabeli Bundeslige sa 34 osvojena boda, dok je Leverkusen treći sa 41 osvojenim bodom.