Bundesliga: Šestica Bayerna protiv Schalkea, poraz Augsburga

Nogomet 13. maj 202317:34 0 komentara
REUTERS/Lukas Barth

Fudbaleri Bayerna pobijedili su Schalke u 32. kolu Bundeslige rezultatom 6:0 i dva kola prije kraja šampionata, uz meč više, imaju četiri boda više od Borussije iz Dortmunda.

Bayern je već poslije pola časa igre na „Allianz areni“ imao dva gola prednosti. Iskusni Thomas Muller je u 21. minutu precizno plasirao loptu u dalji ugao, a Kimmich je ubrzo sa bijele tačke po drugi put matirao goste.

U nastavku utakmice Gnabry se u strijelce upisao 50. i 66. minutu.  Osamnaestogodišnji rezervista Tel je u 80. minutu povisio na 5:0 svojim petim golom u prvenstvu, a konačan rezultat u sudijskoj nadoknadi vremena postavio je Mazraoui. Marokancu je to bio prvijenac u Bundesligi.

Union Berlin je sve bliži mjestu u Ligi šampiona nakon što je na svom terenu pobijedio direktnog konkurenta za Top 4, ekipu Freiburga 4:2.

Bochum je u grčevitoj borbi za opstanak prekinuo niz od šest mečeva bez pobjede i sa 3:2 savladao je Augsburg. Bh. fudbaler Ermedin Demirović odigrao je cijelu utakmicu za poraženi tim.