Čak četiri penala u prvom poluvremenu susreta između Seville i Salzburga

Nogomet 14. sep 202120:00 0 komentara
REUTERS/Marcelo Del Pozo

Bjeloruski arbitar Aleksei Kulbakov dosudio je čak četiri jedanaesterca u prvom poluvremenu susreta grupne faze UEFA-ine Lige prvaka između Seville i Salzburga.

Rezultat na poluvremenu je glasio 1-1, a strijelci su bili hrvatski fudbaleri Ivan Rakitić i Luka Sučić. Ipak, ono što će ostati zapisano jesu četiri penala u prvom poluvremenu što nije zapamćeno u ovom takmičenju.

U 12. minuti dosuđen je prvi od četiri penala na utakmici. Adeyemi je imao priliku dovesti goste u prednost sa bijele tačke, ali je šutirao pored gola Bonoa.

Samo osam minuta kasnije gosti su imali novi penal. Ovoga puta odgovornost je preuzeo mladi hrvatski veznjak Luka Sučić i sigurno realizovao najstrožiju kaznu,

Sevilla je u nastavku imala blagu inicijativu, ali je za Leipzig dosuđen novi, treći penal večeras! Igrala se 37. minuta, a opet je odgovornost preuzeo Luka Sučić koji ovoga puta pogađa stativu.

Samo pet minuta kasnije novi penal na utakmici, ali ovoga puta za Sevillu. Sudija Aleksei Kulbakov je pokazao na bijelu tačku, a siguran izvođač jedanaesterca bio je Ivan Rakitić.