Celtic golom u 90. minutu do pobjede u Old Firmu i trofeja! (VIDEO)

Nogomet 25. maj 202418:57 0 komentara
Action Images via Reuters/Jason Cairnduff

Celtic je stigao do 42. trofeja u Kupu Škotske savladavši u finalu najvećeg rivala Rangers sa 1:0.

Gol odluke postigao je Adam Idah u 90. minutu.

U finalu na čuvenom stadionu Hampden, Rangers je prvi stigao do prednosti, ali je gol Sime u 54. minutu poslije kornera poništen zbog faula.

Ključan momenat meča dogodio se u posljednjem minutu kada je Bernardo stigao do lopte na sredini terena, napravio odličan dribling, uputio se ka golu protivnika i u šutirao sa oko 20 metara.

Golman Rangersa nije baš najbolje interenisao, lopta se odbila do Irca Adama Idaha koji ju je smjestio u mrežu.

Celtic je na taj način odbranio trofej osvojen prošle godine, a ovo je za klub šesti Kup u poslednjih osam sezona.