Celtic se sa igračem više odbranio i slavio u Old Firmu

Nogomet 30. dec 202315:56 0 komentara
REUTERS/Russell Cheyne

Old Firm, jedan od najvećih gradskih derbija u fudbalu, završen je velikom pobjedom zeleno-bijelih: Celtic- Rangers 2:1!

Rangersi su imali ogromnu priliku da se sa dvije utakmice manje pobjedom u Old Firmu primaknu Keltima na samo dva boda zaostatka. Međutim, domaći fudbaleri su poslije mnogo uzbuđenja uspjeli da da osvoje sva tri boda na svom Celtic parku.

A izgledalo je da će šampion Škotske mnogo lakše doći do pobjede.

Poveo je u 25. minutu golom Paula Bernarda, 21-godišnjeg fudbalera Benfice, koji je ove sezone stigao na pozajmicu. Mladi reprezentativac Portugala reagovao je poslije odbitka i snažnim udacem doveo Kelte u vodstvo – 1:0.

Drugi gol pao je posle samo minut i po igre u drugom poluvemenu. Bio je to fantastičan pogodak japanskog internacionalca Kyogo Furuhashija na dodavanje Matthewa O’Rileya.

Kada je u 71. minutu crveni karton dobio igrač gostiju Leon Balogun činilo se da će izabranici Brendana Rodgersa rutinski provesti meč kraju, međutim pogodak Jamesa Taverniera iz slobodnog udarca u 88. minutu donio je dramu u finišu meča.

Na kraju Celtic je ipak pobijedio i sa nova tri boda povećao prednost na osam bodova, ali Rangers ima dva meča manje odigrana.