Celtic u velikom Old Firm derbiju srušio Rangers

Nogomet 03. sep 202315:06 0 komentara
REUTERS/Russell Cheyne

Fudbaleri Celtica slavili su protiv Rangersa u velikom Old Firm derbiju minimalnim rezultatom 1:0.

Počelo je onako kako je većina navijača na “Ibroxu“ priželjkivala, ali ta radost je vrlo kratko trajala. Taman onoliko koliko je bilo potrebno sudijama iz VAR sobe da ponište pogodak iz prvog minuta Matonde, zbog ofsajd pozicije.

Sredinom prvog poluvremena Celtic je imao odličnu šansu, ali je u 25. minutu Furuhashi u poslednji čas izblokiran. Tri minuta kasnije još jedan pogodak Rangersa i još jedan poništen pogodak domaćinu, Roofe je načinio prekršaj u napadu, a reagovao je VAR.

Ono što nije učinio u 25. minutu, jeste u posljednjim trenucima prvog poluvremena Furuhashi. Japanac je tada savladao Buttlanda, ispostavilo se da je i postavio konačan rezultat.

U nastavku meča inicijativa i šanse su bile na strani Rangersa, ali je i tada Celtic imao bolju priliku, u 50. minutu Abada je šutirao, ali je Buttland bio na visini zadatka.

Mogao je Rangers do izjednačenja u 75. minutu, ali je tada čini se propala i posljednja prilika domaćina da izbjegnu poraz, Lammers je promašio iz odlične pozicije.