Chelsea poput tajfuna: Za poluvrijeme obezbijedio finale Liga kupa

Nogomet 23. jan 202423:01 0 komentara
REUTERS/Dylan Martinez

Prvi finalista Liga kupa je Chelsea, pošto je u revanšu polufinala na Stamford Bridgeu demolirao Middlesbrough 6:1.

Ruže ne cvjetaju u Premijer ligi, ali Plavci su pod Mauricijom Pochettinom došli do bitke za trofej. Možda Liga kup nije pretjerano cijenjen, ali za Todda Boehlyja bila bi velika satisfakcija, pošto za njegovog mandata trofejni klub nema još nijedan pehar.

A oni se čekaju još od one slavne 2021. u kojoj su osvojeni Liga šampiona, Super kup Evrope i na kraju Svjetsko klupsko prvenstvo. I evo, nešto više od dvije godine kasnije, pruža se prilika da se prekine taj post.

Middlesbrough je na Bridge došao sa minimalnom prednošću iz prvog susreta, ali je ona veoma brzo anulirana. Već poslije pola sata bilo je 2:0 za Plavce. Prvo je Hawson postigao autogol u 15. minutu, da bi Enzo Fernandez donio preokret u ukupnom rezultatu. Do poluvremena domaćin je postigao još dva gola.

U 36. minutu Axel Dissasi povisuje na 3:0, a u 42. minutu ove sezone sjajni Cole Palmer donosi komotnih 4:0. Tajfun iz prvog poluvremena je posustao, ali ipak je Chelsea postigao još dva gola. Prvo je Palmer drugim golom u 77. minutu povisio na 5:0, da bi samo četiri minuta kasnije se u strijelce upisao i Madueke. Kod oba gola asistirao je Conor Gallagher. Konačnih 6:1 postigao je Rodgers u 88. minutu.

Protivnik Chelseaju u finalu bit će pobjednik duela Liverpool – Fulham, a Redsi su na Anfieldu u prvom susretu slavili 2:1.