City se provukao na Goodisonu: Kiks Keanea za minimalac prvaka (VIDEO)

Nogomet 26. feb 202221:23 > 21:36 0 komentara
REUTERS/Peter Powell

Šampion Engleske Manchester City pobijedio je Everton na gostovanju sa 1:0 u 27. kolu Premijer lige.

Građani su do bodova na Goodisonu stigli u finišu i ponovo stekli šest bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Liverpool, koji ima meč manje.

Karamele su šestim porazom u prethodnih sedam utakmica pale na 17. poziciju, uz samo poen više od Burnleya u zoni ispadanja.

Duel na Goodisonu obeležila je velika greška defanzivca domaćih Michaela Keanea, koja je dovela do pogotka Phila Fodena u 82. minutu.

Neshvatljivo je Keane reagovao pred svojim petercem u namjeri da izbaci loptu, ona je došla do neometanog Fodena za rutinsku egzekuciju i važan trijumf Cityja.

Samo nekoliko minuta kasnije viđena je kontroverzna situacija u šesnaestercu gostiju. Rodryja je lopta pogodila u predjelu ruke, sudija je konsultovao VAR, ali na kraju nije pokazao na bijelu tačku.

Mučila se ekipa Pepa Guardiole tokom cijelog meča u Liverpoolu, iako je sve vrijeme imala kontrolu poseda. Teško je dolazila do pravih prilika protiv organizovane odbrane tima Franka Lamparda.

Kevin de Bruyne je propustio jedinu šansu u prvom poluvremenu, samo nekoliko trenutaka prije dobrog pokušaja Richarlisona na drugoj strani.

U nastavku je Foden prvi zaprijetio, zatim i Stones i Bernardo Silva, pa u još dva navrata De Bruyne.

Nedovoljna preciznost i raspoloženi Džordan Pikford čuvali su nulu za Everton. Sve do pomenutog kiksa Kina, posle kojeg nije bilo spasa za domaćina.

Guardiolin tim u sljedećem kolu čeka Manchester United šestog marta. Lampardov sastav dan kasnije gostuje Tottenhamu.