Premier Liga Engleske: Vratio se Eriksen! Novi kiks Uniteda

Nogomet 26. feb 202218:23 0 komentara
REUTERS/Peter Nicholls

Subotu u Premier ligi obilježio je povratak Christiana Eriksena na teren u porazu Brentforda od Newcastlea 2:0. Manchester United se ispromašivao protiv Watforda, pa je osvojio samo bod na Old Traffordu.

Duel između Uniteda i Watforda na Old Trafordu završen je bez golova 0:0.

Već u petom minutu je ozbiljnu šansu imao Ronaldo, šutirao je iz kaznenog prostora, ali je pogodio lijevu stativu. Imao je vrlo brzo izglednu priliku i Bruno Fernandeš, ali je njegov šut zaustavio golman Ben Foster.

Radovali su se ‘Đavoli’ u 16. minutu, ali ne dugo pošto je pomoćni sudija pokazao da je Ronaldo bio u ofsajdu.

Napadali su domaći i u nastavku, ali nisu koristili šanse ni Bruno ni Elenga ni Ronaldo.

United je četvrti na tabeli sa 47 bodova, a naredni meč igraće protiv Cityja. Watford je na pretposljednjem mjestu sa 19 bodova.

Newcastle je sa 2:0 pobijedio Brentford na gostovanju.

Već u 11. minutu Josh Dasilva je dobio direktan crveni karton poslije oštrog starta nad Mattom Targettom.

Očekivano, gosti su u nastavku potpuno kontrolisali dešavanja na terenu. Do prednosti su došli u 33. minutu, kada je Joelinton glavom poslao loptu u gol. U 44. je prednost Svrakama povećao Jo Willock, koji je šutirao sa ruba kaznenog prostora.

Najemotivniji momenat utakmice dogodio se u 52. minutu, kada je uz stajaće ovacije u igru ušao Christian Eriksen. Danac je odigrao prvi zvanični meč 259 dana poslije kolapsa koji je doživio na Evropskom prvenstvu.

Newcastle je na 14. mjestu sa 25 bodova, Brentford je na 15. sa 24.

Crystal Palace i Burnley su podijelili bodove, pošto je meč završen rezultatom 1:1.

Fantastičnim golom Jeffreyja Schluppa poveo je Palace u devetom minutu. Nisu imali sreće domaći u nastavku, pa je Burnley izjednačio u 46. minutu autogolom Luke Milivojevića, koji je pokušao da izbije loptu nakon centaršuta.

Crystal Palace je 11. na tabeli sa 30 bodova, Burnley je na 18. mjestu sa 21.

Fudbaleri Tottenhema ostvarili su ubedljivu pobedu 4:0 na gostovanju Leedsu. (Doherty 10’, Kuluševski 15’, Kane 27’ i Son Heung-Min 85’)