City spektakularnim preokretom srušio Leipzig, novi poraz Crvene zvezde

Nogomet 28. nov 202322:57 0 komentara
REUTERS/Molly Darlington

Susreti u okviru 5. kola grupne faze u grupama G i H donijele su mnogo uzbuđenja, a trijumfe su upisali Manchester City, Young Boysi i Barcelona.

Manchester City je srušio ekipu RB Leipziga rezultatom 3:2 i to nakon velikog preokreta.

Nisu stvari najbolje krenule po tim Pepa Guardiole. Poveo je Leipzig u 13. minuti. Blaswich je poslao dugu loptu za Opendu, ovaj pobjegao odbrani Građana i matirao Stefana Ortegu. POGODAK

20 minuta kasnije novi hladan tuš za domaće navijače. Ovoga puta Simons je bio asistent, a Openda drugim golom bacio branioce naslova na koljena. POGODAK

Španski stručnjak je na startu drugog dijela izvršio tri izmjene. U igru su ušli Ake, Doku i Alvarez, a to je odmah dalo rezultata. Igrala se 55. minuta kada je Foden asistirao, a Haaland matirao protivničkog golmana. POGODAK

U 70. minuti ponovno se tresla mreža Leipziga. Ovoga puta Gvardiol je bio asistent, a Phil Foden strijelac gola za svoju ekipu. POGODAK

Pet minuta kasnije Fabio Carvalho je pogodio mrežu Cityja, ali je njegov gol poništen gol poništen zbog ofsajda nakon asistencije iz VAR sobe.

Građani su do velikog preokreta stigli u 87. minuti susreta. Sjajni Phil Foden je uposlio Alvareza, a ovaj lijepim udarcem matirao protivničkog golmana. POGODAK

REUTERS/Carl Recine
Action Images via Reuters/Jason Cairnduff

U drugom susretu ove grupe snage su odmjerili Young Boysi i Crvena Zvezda, a na kraju je domaćin slavio sa 2:0.

Mladi Nedeljković je u osmoj minuti pogodio vlastitu mrežu, da bi u 29. Blum nakon asistencije Camare udvostručio prednost švicarske ekipe.

Nakon pet odigranih kola City je lider na tabeli sa 15 bodova, Leipzig je drugi sa 9, Young Boys ima 4, dok je Zvezda posljednja sa samo jednim bodom.

Trijumf je upisala i ekipa Barcelone i to nakon preokreta protiv Porta rezultatom 2:1.

Poveo je portugalski tim u 30. minuti preko Pepea, ali je Cancelo samo dvije minute kasnije donio Barci poravnanje. POGODAK

Pobjedu timu Xavija Hernandeza donio je Joao Felix u 57. minuti susreta. POGODAK