City za povijest, novi kiks Chelseaja (VIDEO)

Nogomet 19. dec 202117:26 > 17:30 0 komentara
Reuters/Lee Smith

U 18. kolu Premier lige Manchester City pobijedio je Newcastle 4:0 na St. James Parku, dok su Wolves i Chelsea odigrali bez golova.

Prvi gol za City pao je već u petoj minuti, strijelac je Dias, a asistirao mu je Cancelo. U 27. minuti za vodstvo 2:0 povisio je Cancelo prekrasnim golom. Na 3:0 povisio je Mahrez u 65. Četvrti gol zabio je u 86. Sterling.

Treći gol na utakmici bio je za rekord. Naime, to je 105. gol koji je Manchester City zabio u Premier ligi u ovoj kalendarskoj godini. To je najviše dosad, prethodni rekord bio je 104 golova u 1929.

Također, Cityju je to 34. pobjeda u Premier ligi u 2021., što je novi rekord pobjeda jedne momčadi u PL u kalendarskoj godini.

U drugoj utakmici koja se igrala u isto vrijeme Wolves i Chelsea su odigrali bez golova. Mateo Kovačić se vratio nakon što je bio zaražen koronavirusom, ušao je u 65. minuti. Zadnji put je igrao 26. listopada protiv Southamptona.