Cityju derbi Manchestera, De Bruyne izluđivao United

Nogomet 06. mar 202219:26 > 19:28 0 komentara
REUTERS/Craig Brough

Fudbaleri Manchester Cityja savladali su, u okviru 28. kola engleskog Premiershipa gradske rivale United rezultatom 4:1.

Bolje su u meč ušli igrači Cityja. Posjed lopte na samom startu utakmice iskoristili su da odmah kazne nepažnju odbrane Uniteda.

De Bruyne je primio loptu koju je u šesnaesterac uputio Bernardo Silva i šutirao u donji lijevi ugao De Gee za 1:0.To je bio njegov 50. gol u dresu Građana u Premier ligi.

Nakon toga se probudio i United. Igrala se 22. minuta kada je Jadon Sancho izjednačio na 1:1. On je iskoristio dodavanje Paula Pogbe i poslao loptu u mrežu za izjednačenje.

Ipak, nastavili su se napadi domaćih. Samo pet minuta nakon izjednačenja, odbrana Uniteda izgubila je loptu u blizini svog šesnaesterca. Najprije je Foden ušao u šesnaesterac, šutirao, ali je njegov udarac odbranio De Gea, lopta se odbila do Silve, čiji je šut izblokiran i napokon do De Bruynea, koji svojim drugim pogotkom na utakmici ponovo dovodi City u vodstvo.

Rizikovali su igrači Uniteda da zbog loših reakcija na visoki pressing protivnika potonu još dublje, ali stvorene prilike igrači Cityja nisu uspijevali koristiti, pa je poluvrijeme završeno rezultatom 2:1.

Građani su napadali i u drugom poluvremenu, dok su igrači Uniteda odlučili da svoje prilike čekaju iz kontranapada.

Sredinom drugog dijela Elanga je nakon osvojene lopte Uniteda šutirao visoko preko gola iz šesnaesterca Citya, a odgovor plavih bio je slobodan udarac u 62. minuti. De Bruyne je šutirao pravo u De Geu.

Samo šest minuta kasnije, City je praktično riješio pitanje pobjednika. Najbolji pojedinac meča, Kevin De Bruyne izveo je korner, uputio loptu na rub šesnaesterca Uniteda, a tamo je bio Riyad Mahrez koji je iz poluvoleja po treći put natjerao De Geu da vadi loptu iz mreže. Alžirac Mahrez pogodio je i drugi put na utakmicu u trećoj minuti sudijske nadoknade za konačnih 4-1.

City je ostao prvi na tabeli i sada ima 69 bodova, dok je United na petom mjestu sa 47.