“Cristiano Ronaldo je mrtav, učini mi uslugu i idi u njegovu sobu“: Mourinho progovorio o najtežem trenutku u karijeri

Nogomet 29. feb 202410:54 0 komentara
REUTERS/John Sibley

Jose Mourinho, čuveni trener, progovorio je o najbolnijem porazu koji je doživio u karijeri.

Bilo je to dok je predvodio Real Madrid protiv Bayerna u polufinalu Lige šampiona 2012. godine.

Tada je za “kraljevski klub“ igrao i Cristiano Ronaldo.

Mario Gomez je u 90. minutu donio pobjedu Bayernu u prvoj utakmici rezultatom 2:1 u Njemačkoj. Uslijedio je revanš. Ronaldo je sa dva gola, u šestom i 14. minutu donio prednost Realu. Smanjio je Franck Ribery u 27. minutu sa bijele tačke. Više nije bilo golova, a kako se drugi meč završio identičnim rezultatom kao i prvi, odnosno pobjedom domaćina od 2:1, otišlo se u produžetke, a potom i penale.

Ronaldo je promašio penal, potom i Kaka, a Bastian Schweinsteiger je golom u petoj seriji donio Bajernu prolaz u finale. Kasnije je Chelsea postao prvak Evrope trijumfom nad bavarskom ekipom posle boljeg izvođenja jedanaesteraca.

Mourinho je otkrio da je tada prvi put plakao.

“Plakao sam nakon poraza od Bayerna kad sam došao kući, to je bio jedini put da sam to učinio“, rekao je Mourinho za „Prime Vide“.

Ubrzo je dobio poziv i Jorgea Mendesa, menadžera Cristiana Ronalda.

“Kasnije sam primio poziv od Jorgea Mendesa: ‘Učini mi uslugu: idi do Cristiana jer je mrtav.’ Odgovorio sam mu: ‘I ja sam mrtav'“, ispričao je Mourinho, a potom dodao:

“Ali uradio sam to, spremio sam se, bez suza i otišao do Cristiana. Obojica smo bili uništeni“, kazao je Mourinho.