Crvena zvezda poražena u Izraelu, Benfica rutinski protiv Dinama

Nogomet 17. aug 202222:52 > 18. aug 2022 08:32 0 komentara
FK Crvena zvezda

Večeras su odigrana i preostala tri susreta play-offa za najelitnije fudbalsko takmičenje u Evropi, UEFA-inu Ligu prvaka. Nakon što su nešto ranije Qarabag i Viktoria Plzen remizirali bez pogodaka, Benfica i Maccabi Haifa upisali su pobjede pred revanš mečeve koji su na rasporedu za sedam dana.

Maccabi Haifa je u veoma uzbudljivom susretu savladao Crvenu zvezdu rezultatom 3:2. Poveo je domaćin već u 18. minuti, a strijelac pogotka bio je Frantzy Pierrot.

Nije se prvak Srbije predavao, pa su do kraja prvog dijela stigli do preokreta. Aleksandar Pešić je u 27. minuti poravnao rezultat nakon dodavanja Aleksandra Kataia.

FK Crvena Zvezda

U 40. minuti i preokret Crvene zvezde. Bukari je ostavio povratnu loptu za Gelora Kangu, a Gabonac silovitim udarcem matirao Josha Cohena.

Ipak, u drugom poluvremenu viđen je novi preokret.

Raspoloženi Pierrot nakon samo pet minuta igre u drugom dijelu postiže pogodak za poravnanje. Da bi nakon toga Chery nakon asistencije Haziza postavio konačan rezultat i donio pobjedu Maccabiju.

Revanš meč ovih timova igra se za sedam dana na stadionu “Rajko Mitić”.

Vrijednu pobjedu pred revanš upisala je i ekipa Benfice. Portugalci su slavili protiv ukrajinskog predstavnika Dynamo Kijeva, a ovaj meč igran je na stadionu Miejsku u Lodzu.

Benfica je pitanje pobjednika riješila u prvom dijelu. Gilberto je u devetoj minuti doveo goste u prednost, da bi Goncalo Ramos u 37. postavio konačan rezultat.