Danska posrnula u Kazahstanu nakon velikog preokreta

Nogomet 26. mar 202317:09 0 komentara
REUTERS/Pavel Mikheyev

Fudbaleri Kazahstana napravili su veliki podvih u kvalifikacijama za EURO 2024. godine nakon što su savladali reprezentaciju Danske, koja je u grupi H prvi favorit za osvajanje prvog mjesta.

Činilo se na početku da će Danci lako izaći na kraj sa selekcijom koja je bila u istoj kvalifikacionoj grupi za Svjetsko prvenstvo prije dvije godine.

U 21. minuti Danci su poveli preko Hojlunda, a 15 minuta kasnije isti igrač je udvostručio prednost gostiju na asistenciju Damsgaarda.

To je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena. Većinu drugog dijela Danci su držali domaće fudbalere pod kontrolom, ali je selektor Hjulmand u 65. minuti napravio trostruku izmjenu, računajući da su bodovi već upisani.

Međutim, tada je počeo igrati Kazahstan, koji je preko Zaynutdinova u 73. minuti prvo smanjio zaostatak iz penala na 1:2, a u 86. minuti bod domaćima donio je Tagybergen.

To, međutim, nije bilo sve. Samo minut pred kraj regularnog dijela utakmice, Amybetov je potpisao konačni preokret poslije asistencije Vorogovskyja i Kazahstanu donio nevjerovatnu pobjedu.

Kazahstanci su tako osvojili svoje prve bodove u ovim kvalifikacijama, nakon što su u prvom meču protiv Slovenije oni dozvolili preokret.