Darwin i Jota napunili mrežu Bournemoutha: Redsi se učvrstili na liderskoj poziciji

Nogomet 21. jan 202419:34 0 komentara
Action Images via Reuters/Peter Cziborra

Fudbaleri Liverpuooa slavili su na gostovanju Bournemouthu 4:0 u okviru 21. kola Premijer lige i tako učvrstili lidersku poziciju.

Nema Salaha, nema problema. Liverpool nastavlja sa pobjedama i djeluje da nema namjeru da stane u pohodu na titulu. Naravno, pravi izazov biće u narednom kolu na Anfieldu protiv Chelseaja, ali Redsi imaju i dalje pet bodova više od šampiona Manchester Cityja. Doduše i utakmicu više.

Nije sve teklo kao po loju protiv Trešnjica. U prvom poluvremenu nije bilo golova, ali je bilo šansi na obje strane. Ipak, bravu domaćina otvorio je Darwin Nunez u 49. minutu.

Asistent kod gola bio je Diogo Jota, koji je postigao naredna dva. U 71. i 80. minutu i tako riješio pitanje pobjednika. Darwin je takođe postigao dva gola, a drugim je zatvorio seriju golova Redsa u trećem minutu nadoknade.