De Rossijeva Roma melje redom, Vučica gazi ka Ligi šampiona

Nogomet 02. mar 202420:11 0 komentara
AS ROMA

Roma stigla do šeste pobjede u posljednjih sedam mečeva u Seriji A, ovoga puta na gostovanju Monzi – 4:1.

Od kad je sjeo na klupu Rimljana Daniele De Rossi Vučica igra sve bolje. Roma je u šest mečeva u Seriji A zabilježila pet pobjeda, uz poraz od Intera, ostvaren je plasman u osminu finala Lige Evrope uz eliminaciju Feyenoorda.

A sada je Roma savladala i Monzu u gostima i to prilično lako. Na taj način, Rimljani su skočili na peto mjesto, pa su sve bliže i mjestu koje vodi u Ligu šampiona naredne sezone.

Još u 18. minutu Cristante je pogodio protivničku mrežu, ali je posle pregledanog VAR snimka taj gol poništen, zbog ofsajd pozicije. Nije to poremetilo De Rossijev tim, koji je nastavio da igra u odličnom ritmu.

U centru pažnje u finišu prvog poluvremena bio je Romelu Lukaku, koji je najprije u 38. minutu asistirao Pellegriniju za vodstvo, a potom je i sam pogodio četiri minuta kasnije.

Nije za Romu 2:0 bio najopasniji rezultat, s obzirom na to da je u 63. minutu viđena magija Dybale, fenomenalno je izveo slobodan udarac sa skoro 25 metara Di Gregorio je bio nemoćan.

Nije niti jednog trenutka Roma spuštala ritam, pa je u 80. minutu iznudila i jedanaesterac, precizan sa bijele tačke bio je Argentinac Paredes. Do kraja meča domaći su preko Carbonija postigli počasni pogodak.