Demiroviću i Augsburgu bod u Kolnu, Eintracht slavio u Berlinu, ljepotica u Sinzheimu

Nogomet 04. nov 202317:45 0 komentara
Koln FC

Odigrano je pet mečeva 10. kola Bundeslige. Izdvajamo remi Augrsburga u Kolnu našeg bh. reprezentativca Ermedina Demirovića. Eintracht je kao gost rezultatom 3:0 savaldao Union Berlin, Mainz je pred svojim navijačima pobijedio RB Leipzig 2:0, dok je lider tabele Bayer Leverkusen poslije preokreta u gostima trijumfovao protiv Hoffenheima rezultatom 3:2.

Mainz je u došao do prve pobjede ove sezone savladavši ni manje ni više nego RB Leipzig 2:0. Domaći su slavili zahvaljujući golovima u drugom poluvremenu. Domaći su tako pobijedili na debiju novog trenera Siewert na klupi, samo nekoliko dana pošto je sa te pozicije otišao Svensson.

Eintracht je produžio agoniju Union Berlina, koji sada ima 12 vezanih poraza u svim takmičenjima, a osam samo u Bundesligi. Gosti su do prednosti od dva gola stigli još u prvih 15 minuta – pošto je napadač Omar Marmoush bio strijelac u drugom i 14. minutu, da bi nadmoć krunisao debitant Nacho. Ovaj 19-godišnji napadač iz Španije je svoj konto u Bundesligi otvorio u 82. minutu, posle asistencije Marija Gotze.

REUTERS/Annegret Hilse

Fudbaler Bosne i Hercegovine odigrao je svih 90 minuta u remiju Augsburga protiv Kolna u gostima. A spektakularan meč odigrali su Freiburg i Borussija Monchengladbach. Na kraju je završeno bez pobjednika 3:3.

Grimaldo dva puta i Wirtz pogađali su za nova tri boda Apotekara. Bayer je slavio 3:2 protiv Hoffenheima, a za domaće su Stach i Weghorst.