Derbi u Mostaru završen bez golova: Suljić propustio priliku donijeti pobjedu Rođenima protiv Borca

Nogomet 24. feb 202417:51 0 komentara
N1 / F.Z.

20. kolo Premijer lige Bosne i Hercegovine donijelo je i derbi u Mostaru između Veleža i Borca, a na kraju je završen bez pogodaka rezultatom 0:0.

U prvom poluvremenu vidjeli smo veoma dobar meč, a nedostajali su samo golovi.

Borac je veoma dobro otvorio meč, napadao gol Veleža, a najbolju priliku propustio Jovo Lukić koji je sa svega par metara promašio veliku priliku.

U 18. minuti neshvatljiv potez Asmira Suljića. Izašao je jedan na jedan sa golmanom Borca Miloševićem, ali je oklijevao da šutira, spetaljo se i odbrana Borca je to otklonila.

Dvije minute kasnije nova velika šansa za Suljića. Ovoga puta je šutirao sa nekih 15 metara, ali preko gola.

Nakon toga Velež je preuzeo inicijativu, a u 35. minuti udarac Hrkaća odbranio Milošević.

Do kraja prvog dijela prijetio je i Guliashvili, ali je njegov pokušaj otišao preko gola.

U drugom dijelu tempo je dosta opao, a timovi su igrali dosta opreznije. Na prvu priliku čekalo se do 77. minute. Tada je Suljić šutirao sa nekih 14 metara, ali nije bio precizan.

Minut kasnije kontra Rođenih koju su kreirali Oreč i Suljić, ali ovoga puta Nišić je sjajno reagovao i loptu izbacio van granica igrališta.

Veliki trijumf Veležu mogao je donijeti Oreč u 90. minuti susreta, ali je šutirao preko gola iz veoma dobre pozicije.

Minut kasnije do tri boda mogao je i Borac. Alen Jurilj je povukao sjajan napad, sjurio se ka golu i šutirao, ali je na kraju pogodio prečku gola Osmana Hadžikića.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao, pa su timovi podijelili bodove.

Velež je nakon ovog susreta 3. na tabeli sa 35 bodova, dok je Borac lider sa 49.