DR Kongo preko Gvineje do polufinala Afričkog kupa nacija (VIDEO)

Nogomet 02. feb 202422:57 0 komentara
REUTERS/Luc Gnago

Fudbaleri DR Konga plasirali su se u polufinale Afričkog kupa nacija nakon što su bili bolji od Gvineje sa 3:1.

Gvineja je povela nakon 20. minuta igre nakon prilično spornog penala, ali sudija je bio uvjeren da treba da dosudi kazneni udarac nakon što su prvo snimak gledali u VAR sobi, a zatim je i on sam provjeravao.

Siguran je sa bele tačke bio Bayo.

Samo sedam minuta kasnije, Mbemba je pogodio za izjednačenje.

U drugom poluvremenu preokret Konga počeo je u 65. minutu, sa bele tačke. Sigirno je penal izveo Wissa.

Za konačnih 3:1 pobrinuo se u 82. minutu Masuaku.

Za mjesto u finalu, Kongu će rival biti bolji iz duela u kome će snage odmjeriti Mali i Obala Slonovače.

U prvom četvrtfinalu Nigerija je bila bolja od Angole i sada čeka pobjednika meča Zelenortska ostrva – Južna Afrika.