Dramatičan meč u Copenhagenu i nova blamaža Uniteda

Nogomet 08. nov 202323:07 0 komentara
Liselotte Sabroe/Ritzau Scanpix via REUTERS

U Copenhagenu je odigrana utakmica 4. kola Lige prvaka, a u dramatičnoj završnici domaćin je slavio protiv Manchester Uniteda rezultatom 4:3.

U drugom duelu u Copenhagenu snage su odmjerili istoimeni domaćin i Manchester United.

Crveni đavoli su poveli na otvaranju meča preko Hojlunda, da bi isti igrač u 28. minuti povećao prednost Uniteda.  No, gosti iz Engleske u 42. minuti ostaju sa igračem manje budući da je Rashford dobio direktan crveni karton zbog oštrog starta.

Poslije toga bude se domaćini i veoma brzo stižu do poravnanja. Prvo je Elyounoussi pogodio na asistenciju Goncalvesa da bi duboko u sudijskoj nadoknadi prvog dijela Goncalves iz penala poravnao na 2:2.

United do trećeg pogotka dolazi u 69. minuti preko Brune Fernandesa iz penala. No, ni tu nije bio kraj dešavanjima u najzanimljivijoj utakmici večeri. Copenhagen ponovo preokretom stiže do vodstva.

U 83. minuti Lerager na asistenciju Falka postiže gol za poravnanje, a onda u samom finišu meča Bardghji snažnim udarcem trese mrežu Onane za 4:3.