Drugi gol San Marina u kvalifikacijama, Kazahstan sanja Euro

Nogomet 17. nov 202318:12 0 komentara
REUTERS/Jennifer Lorenzini

Fudbalska reprezentacija Kazahstana pobijedila je kao domaćin selekciju San Marina i zadržala teoretske šanse da se nađe na završnici Evropskog prvenstva u Njemačkoj 2024.

Kazahstanci su u Astani savladali goste sa Apeninskog poluostrva rezultatom 3:1.

Golove su postigli Chesnokov u 19. i 51. i Aymbetov u 90+2. minutu za Kazahstan, Franciosi u 60. minutu za San Marino. Gol pogledajte OVDJE.

Ovom pobjedom Kazahstan je došao na bod zaostatka za vodećim tandemom u grupi, Slovenijom i Danskom, koje se večeras sastaju međusobno.

Taj duel na programu je od 20:45 u Kopenhagenu i Kazahstanci će navijati da Slovenci ne pobijede u tom meču, jer u posljednjem kolu u ponedjeljak gostuju u Ljubljani. Kazahstanci bi u slučaju da trijumfuju u Sloveniji mogli umjesto njih da odu na EURO 2024. Naravno, to ne bi bilo nimalo lako, ali je teoretski moguće.

U posljednjem kolu Danska gostuje Sjevernoj Irskoj.