Dvije magije Osimhena za pad Cagliarija u Napulju

Nogomet 16. dec 202321:12 0 komentara
REUTERS/Ciro De Luca

Napadač Napolija postigao gol, a potom magično asistirao Kvaratskheliji za pobjedonosni pogodak protiv Cagliarija.

Napoli je teškom mukom slavio protiv Cagliarija  2:1. Bez ikakve dileme, igrač utakmice bio je Victor Osimhen, koji je postigao vodeći, a potom fantastično asistirao za posljednji gol na meču.

Prilično je zanimljivo bilo prvo poluvrijeme meča na stadionu „Diego Armando Maradona“. Oba tima imala su vrlo dobre prilike, ali su i pored toga mreže ostale netaknute.

Počelo je velikom prilikom za Osimhena, koji je iz izgledne pozicije u 19. minutu izblokiran. Tri minuta kasnije uzvratio je Cagliari preko Augella, ali je lopta otišla zamalo pored stative gola domaćih.

Naredne dve prilike imao je domaćin, u 29. minutu Rrahmani, pet minuta kasnije Cajuste, ali su obojica bili neprecizni. Mogao je to da kazni Nandez, ali je prvotimcu Cagliarija u 43. minutu udarac odbranio Meret.

Napoli je bedem tima sa ostrva ipak probio u 68. minutu. Bio je to silovit napad domaćina, Mario Rui je centrirao sa lijeve strane, a Osimen je nadskočio čuvare i glavom, uz pomoć stative i protivničkog golmana, sproveo loptu u mrežu.

I umjesto da im to donese mirnu završnicu meča, tri minuta kasnije Cagliari je izjednačio. Luvumbo je fantastično prošao po lijevoj strani, ušao u šesnaesterac i uposlio Pavolettija, a nekadašnji prvotimac Napolija šokirao je navijače ovog tima.

Nije dugo trajalo slavlje gostujućih navijača, Osimhen se poigravao u šesnaestercu Cagliarija, čak žongliaro loptu u jednom trenutku, a potom proigrao Kvaratskheliju, Gruzijac je bio izuzetno precizan.