Džeko i Krunić “okrenuli” Mujakića i Bajića

Nogomet 28. jan 202420:00 0 komentara
Fenerbahce SK/Facebook

Fenerbahče ostaje lider na tabeli Superlige Turske, pošto je na svom terenu poslije preokreta slavio protiv Ankaragucua 2:1.

Fener je i dalje lider, ali najveći rival, Galatasaraj, opasno diže za vratom. A što plavo-žuti i dalje imaju prednost najviše treba da zahvale iskusnom Cengizu Underu.

Gosti su vodili poslije greške Dominika Livakovića koji je u 13. minutu skrivio penal. Precizan sa bijele tačke bio Cigerci.

A onda je stupio na scenu Under. Prvo je u 20. minutu donio poravnanje. A 12 minuta kasnije i potpuni preokret. Na kraju rezultat koji je uspostavljen u 32. minutu ostao je na snazi do kraja i Fener je došao do velike pobjede.

Kapiten reprezentacije Bosne i Hercegovine, Edin Džeko, igrao je do 71. minute, dok je Rade Krunić odigrao svih 90 minuta. Kod Ankaragucua Nihad Mujakić je počeo meč od 1. minute, dok je Riad Bajić ušao u 71. minuti meča.