Eintracht „bježao“ Borussiji, ali u Frankfurtu ostaje samo bod (VIDEO)

Nogomet 29. okt 202317:46 0 komentara
REUTERS/Kai Pfaffenbach

Fudbaleri Eintrachta remizirali su pred svojim navijačima sa Borussijom iz Dortmunda u meču devetog kola Bundeslige rezultatom 3:3 (2:1).

Borussija je u ovaj meč ušla sa pet vezanih ligaških pobjeda, kao i sa nizom od šest vezanih mečeva u svim takmičenjima bez poraza.

Eintracht je furiozno otvorio utakmicu. U šestom minutu je za domaće dosuđen penal koji je izborio upravo bivši polaznik omladinskog pogona Borussije iz Dortmunda – Ansgar Knauff. Sa bijele tačke je bio siguran napadač ekipe iz Frankfurta Omar Marmoush.

Isti igrač je i duplirao prednost svog tima – pogotkom u 24. minutu. Nedugo zatim je svoje učešće na meču završio golman Borussije Gregor Kobel, a među stativama je od 26. minuta bio Alexander Meyer.

Izabranici Edina Terzića su nastavili da diktiraju tempo, a nagradau za to dobili su u samom finišu prvog poluvremena – gol je postigao vezista Marcel Sabitzer u prvom minutu nadoknade i tako prepolovio zaostatak.

Izjednačenje je Milionerima doneo Youssoufa Moukoko u 54. minutu.

Rezultatski egal nije kratko trajao, s obzirom da je Eintracht do novog vodstva došao pogotkom Fares Chaibija u 68. minutu.

Borussija je po drugi put na meču došla do poravnanja pogotkom Julijana Brandta u 82. minutu.