Everton bježi iz zone ispadanja, Newcastle razbijen na Goodisonu

Nogomet 07. dec 202322:56 0 komentara
Action Images via Reuters/Jason Cairnduff

Karamele su večeras imale gorak ukus za Svrake sa sjevera Engleske. Fudbaleri Evertona ostvarili su veliku pobjedu od 3:0 nad ekipom Newcastlea u meču 15. kola Premier lige.

Sjajan meč, pun intenziteta i velike borbe odigrala su dva tima na Goodison Parku i prosto je nevjerovano da do desetak minuta prije kraja nije bilo golova.

U moru dobrih prilika najbolje su imali Dominic Calvert-Lewin i Dwight McNeill za Everton, odnosno Miguel Almiron i Kieran Tripier na drugoj strani prije nego što se konačno zatresla mreža gostiju.

Igrao se 79. minut, pogriješio je do tog trenutka jedan od najboljih igrača u crno-belim dresovima Kieran Tripier što je iskoristio levonogi Dwight McNeill i drugi meč uzastopno postigao gol za Everton – 1:0.

Pokušali su gosti da stignu bar do izjednačenja, međutim sve njihove nade pokopao je Abdulaye Doucure u 86. minutu nakon nove greške Tripiera i asistencije strelca prvog gola McNeilla.

Totalno čerupanje Svraka uslijedilio je u sedmom minutu sudijske nadoknade, Portugalac Beto tek što je ušao u igru sjajno je istrčao kontru i poslao loptu kroz noge golmanu Dubravki – 3:0!

Najveća pobeda Evertona i najveći poraz Newcastlea u sezoni.

Ekipa Seana Dychea je nakon ove pobjede pobjegla iz zone ispadanja i sad ima 10 bodova, jedan više od Lutona na prvom mjestu ispod crte koja vodi u niži rang.

Podsjećanje da je Everton kažnjen oduzimanjem 10 bodova zbog kršenja pravila finansijskog fair playa Premijer lige.