Evropa liga: Liverpool rutinski, Roma napunila mrežu Stevanovićevoj ekipi

Nogomet 05. okt 202323:35 0 komentara
Action Images via Reuters/Lee Smith

Poslije najlošijeg starta sezone u Seriji A, fudbaleri Rome vezali su dvije pobjede u pet dana i to bez primljenog gola. Posle Frosinonea, na "Olimpicu" je savladan i Servette za koji je bh. reprezentativac Miroslav Stevanović odigrao 88 minuta meča.

Uz dva gola Andree Belottija – 4:0 (1:0).

Nije sve, međutim, bilo po volji treneru Joseu Mourinhu. Ni njemu, ni navijačima nije bilo prijatno da gledaju kako jedan od strijelaca Lorenzo Pellegrini zbog povrede napušta teren.

REUTERS/Alberto Lingria

Roma od ranije ne može da računa na Chrisa Smallinga, Diega Llorentea, Renata Sanchesa, Maraša Kumbullu i Tammyja Abrahama, dok je Paulo Dybala ove večeri bio pošteđen.

Prve dve šanse na meču imao je Servette, pre svega zbog smušene intervencije odbrane domaćih predvođene Christanteom i Mancinijem, međutim Bedia i Stevanović nisu bili precizni.

Od tog trenutka „Vučica“ se naljutila i razigrala, pa su golovi počeli da stižu kao na traci – Romelu Lukaku postigao je peti gol u sezoni, potom se upisao Bellotti, pa Pellegrini, pa još jednom Bellotti za ubjedljivu pobjedu i dobro raspoloženje pred put na Sardiniju i duel sa Cagliarijem u Seriji A (nedjelja, 18.00).

Ljuti menadžer „Redsa“ Jurgen Klop izveo je kombinovanu postavu ovog četvrtka uveče protiv gostiju iz Belgije, koji su bodreni brojnim navijačima na „Anfieldu“ odigrali egal meč sa jednim od favorita za osvajanje Lige Evrope i na kraju ostali kratkih rukava.

Poslije prvijenca u Liga kupu, Rayan Gravenberch nastavio je da koristi priliku koju dobija od dolaska iz Bayerna. U 44. minutu postigao je i prvenac u Evropi, a onda, kada već fudbaleri Union Berlina nisu htjeli, jeste Diogo Jota koji je pogotkom u nadoknadi postavio konačnih 2:0 (1:0) u korist trostrukog osvajača Kupa UEFA, odnosno Lige Evrope.