FA Cup: Haaland i De Bruyne show, jednom pet golova, drugom četiri asistencije (VIDEO)

Nogomet 27. feb 202422:03 0 komentara
REUTERS/David Klein

Sjajna utakmica u FA Cupu između Lutona i Manchester Cityja u kojoj se dogodilo nešto uistinu nezapamćeno. Naime, Četiri fudbalera zabilježili su sjajnu statistiku. Erling Haaland postigao je pet golova, Kevin De Bruyne je skupio četiri asistencije, a s druge strane Clark je imao dva gola, a Barkley dvije asistencije za ukupnih 6:2 "Građana".

Dvojica fudbalera gostujućeg tima koji su se najviše istakla su Erling Haaland i Kevin De Bruyne.

Prvi je postigao hat-trick golova. Bio je strijelac nakon samo 180 sekundi nakon početka utakmice. De Bruyne je za dodavanje iskoristio prazan prostor u koji je natrčavao Haaland i gol nije mogao izostati.

Drugi gol Cityja došao je samo 15 minuta poslije. De Bruyne je ovaj put sjajno izbacio svog napadača u prazan prostor, a u situacijama jedan na jedan Haaland rijetko promašuje. Ovaj put to nije uradio.

Treći gol ponajboljeg napadača današnjice postignut je na sličan način. Haaland je pobjegao svom čuvaru, primio loptu od De Bruynea, sjurio se u šesnaesterac i postigao svoj treći pogodak, koji je na kraju potvrđen pregledom VAR tehnologije.

Luton je uspio sjajnim golom Clarka, nakon asistencije Barkleya smanjiti zaostatak u 45. minuti meča, pa Luton teoretski i dalje nije sasvim izgubljen u ovom meču.

Sve to se dešavalo u samo u jednom poluvremenu.

Rapsodija prvaka Evrope i u nastavku

U drugi dio utakmice City je ušao nešto opuštenije, pa je Luton vidio šansu da pokuša dodatno smanjiti zaostatak. Uspjeli su to u 52. minuti kada je Clark, ponovo na asistenciju Barkleya pogoditi za 2:3.

City je nakon toga ponovo počeo igrati i uskoro je došao novi pogodak. Autori? Ponovo isti dvojac. U 55. minuti De Bruyne do Haalanda – 2:4!

Nakon toga raspala se u potpunosti igra Lutona, a City je to iskoristio i samo tri minuta kasnije postigao i peti gol. Ovaj put je ulogu asistenta De Bruyne prepustio Bernardu Silvi, a strijelac je bio isti. Erling Haaland postigao je peti gol na meču.

No, to nije bilo sve. Nakon kratkog zatišja, Manchester City ponovo je pogodio. OVaj put je Haaland “ohladio nišanske sprave”, a strijelac šestog gola za City bio je Mateo Kovačić, kojem je ovo bio prvijenac u dresu “Građana”.

Za više od toga nije bilo vremena, te je City dominantno prošao u četvrtfinale FA Cupa.