FA kup: Leicester zabilježio novi poraz, Brighton nastavlja sa sjajnim partijama

Nogomet 28. feb 202322:28 0 komentara
Action Images via Reuters/Andrew Boyers

Odigrane su dvije utakmice 1/8 finala FA kupa, a dvije su još uvijek u toku. Pobjede su zabilježili Brighton na gostovanju Stokeu od 0:1 te Blackburn na gostovanju Leicesteru 1:2.

Brighton je bio dosta bolji protivnik u Stoke on Trentu te su zasluženo slavili pobjedu. Čak 14 šuteva su uputili gosti, a gol odluke je postigao Evan Ferguson na asistenciju Mitome u 30. minuti susreta.

Na King Power stadionu veliku pobjedu je ostvario Blackburn protiv Leicestera koji je važio za jednog od najvećih favorita za osvajanje FA kupa. Blackburn je u vodstvo stigao u 30 minuti preko Dolana, a u drugom poluvremenu su stigli do drugog gola. Gallagher je uputio dodavanje, Szmodics izbio sam pred golmana te preciznim udarcem zatresao mrežu domaćina.

No, u 67. minuti vratila se nada Lisicama. Barnes je dodao loptu, a na pravom mjestu bio Iheanacho koji smanjuje vodstvo Blackburna na 1:2, ali više od tog počasnog gola ekipa Brendana Rodgersa nije mogla.