Fantastični Mrkaić režirao preokret Borca na Pecari

Nogomet 15. apr 202320:27 0 komentara
FK Borac Banja Luka

Utakmica između Širokog Brijega i Borca zatvorila je 26. kolo u Premijer ligi BiH. Meč je završena je pobjedom gostiju 2:3 nakon dramatičnog finiša utakmice.

Domaći su bolje otvorili susret i već u 4. minuti stigli u prednost. Ćavar je centrirao sa desne strane, a najspretniji je bio Lukić koji trese mrežu gostiju. Banjalučani nisu imali odgovor na presing Širokog, a u 16. minuti su domaći mogli povisiti vodstvo. Lukić je bio u kaznenom prostoru, ali su ga defanzivci Borca u posljednji trenutak omeli i prilika odlazi u nepovrat.

Prvu ozbiljniju situaciju pred golom domaćih ekipa Vinka Marinovića imala je polovinom prvog dijela kada je Markaić nakon dodavanja Tatara loše šutirao. U 34. minuti opet je Mrkaić zaprijetio nakon kornera Ninkovića no bez većih opasnosti za Široki.

Međutim, u 42. minuti Borac poravnava. Lagumdžić je šutirao, a Mrkaić lijepim udarcem glavom odbio loptu u gol za 1:1.

Dramatičan finiš

Drugo poluvrijeme opet je Široki započeo sa prilikom. Lukić je šutirao iz dobre pozicije, ali Četković bez problema brani. Pokušao je nešto kasnije i Bagarić nakon dobrog prodora Kpana, ali se nije snašao na pravi način.

Jednu od najboljih prilika Borac je imao u 70. minuti kada je Tatar upropastio odličnu šansu. Šutirao je ofanzivac gostiju iz teške pozicije iako je mogao uposliti Mrkaića koji je bio potpuno slobodan.

U 75. minuti Široki stiže u vodstvo. Vukoja je odigrao povratni pas za Ćavara koji fantastičnim udarcem trese mrežu za 2:1. Ali to nije bilo sve, u posljednjim sekundama Ninković dodaje do Mrkaića koji šutira, golman Širokog se spetljao i u pokušaju da otkloni opasnost loptu je odbio do stative i ona ulazi u gol.

Ni tu nije bio kraj. Borac do pobjede stiže u 96. minuti. Opet su Ninković i mrkaić bili u glavnim ulogama, a ovaj drugi postiže svoj treći pogodak na utakmici i donosi pobjedu Borcu.