Fener nakon prekida razbio Maribor, Kartal odmarao Džeku

Nogomet 17. aug 202322:51 0 komentara
Fenerbahce

Fudbaleri Fenerbahcea savladali su u revanš susretu ekipu Maribora rezultatom 0:3 u okviru trećeg pretkola Konferencijske lige i tako sa ukupnih 6:1 izborili plasman u play-off.

Zaprijetili su domaćini na startu susreta u nekoliko navrata, ali su u 17. minuti doživjeli hladan tuš. Tada je Batshuayi uposlio Kahvecija, a ovaj matirao golmana Maribora.

Nije to pretjerano uzdrmalo tim Maribora koji je nastavio sa napadima, a u 32. minuti imali su priliku poravnati rezultat. Arnel Jakupović je imao priliku postići pogodak sa bijele tačke, ali je bio neprecizan.

U drugom dijelu Maribor je nastavio sa napadima, ali se onda sredinom druge dionice dogodio prekid. Navijači Fenerbahcea su ukrali zastavu navijačima Maribora nakon čega je nastao opšti haos na tribinama.

Prekid je trajao preko pola sata, ali je nakon što se situacija smirila meč nastavio.

Utakmica u Sloveniji prekinuta, neredi na tribinama (VIDEO)

Prekid je totalno poremetio tim Maribora, a to je znala iskoristiti ekipa Fenera. U 77. minuti Kahveci upošljava Szymanskog koji udvostručuje prednost gostiju, da bi Dušan Tadić dvije minute kasnije postavio konačan rezultat.

Trener Fenerbahcea Ismail Kartal odmorio je Edina Džeku na ovom susretu. Dijamant je meč odgledao sa klupe za rezervne fudbalere zajedno sa Ryanom Kentom.

U play-offu ovog takmičenja Fenerbahce će snage odmjeriti sa ekipom nizozemskog Twentea.