Fešta na Meazzi, Torino pao pred šampionom

Nogomet 28. apr 202415:15 0 komentara
REUTERS/Alberto Lingria

Fudbaleri Intera proslavili su pred svojim navijačima osvajanje 20. Scudetta i to na najbolji način, pobjedom nad Torinom 2:0 u susretu 34. kola Serije A.

Meč koji će pored ozvaničenja druge zvjezdice, koju ima još samo Juventus, biti upamćen i po tome što su kompletnu sudijsku trojku, prvi put u historiji italijanskog fudbala, činile žene. Na kraju fešta je zaokružena lijepom pobjedom 2:0.

Držali su se Bikovi dobro sve do 49. minuta. A tada je Tameze dobio direktan crveni karton i Inter je imao igrača više. To je brzo iskoristio i Hakan Calhanoglu je u roku od samo četiri minuta postigao oba gola za svoj tim. Prvo u 56. minutu na asistenciju Mkhitaryana, a drugi u 60. minutu iz penala.

Torino je i dalje u trci za izlazak u Evropu, ali ga očekuje oštra borba.