Finci napunili mrežu San Marina, Ukrajini pobjeda sa penala

Nogomet 19. jun 202320:14 0 komentara
Jussi Nukari/Lehtikuva via REUTERS

U prvom današnjem terminu od 18 časova odigrane su tri utakmice kvalifikacija za Evropskom prvenstvo 2024. Pobjede su zabilježile Ukrajina, Finska i Armenija.

Ukrajina je u okviru grupe C igrala kao domaćin u slovačkom gradu Trnavi i ostvarila minimalnu pobjedu protiv Malte golom Viktora Tsygankova iz jedanaesterca u 72. minutu. Imali su Ukrajinci još jedan penal, ali ga u 52. minutu nije iskoristio Andriy Yarmolenko.

Penal je presudio i u Grupi D u Jerevanu gdje su se sastale Amenija i Latvija. Pobijedila je domaća selekcija sa 2:1, a gol sa bijele tačke vrijedan tri boda postigao je Barseghjan u 90+1. minutu.

Konačno, u okviru Grupe H nije bilo neizvjesnosti, Finska je u Helsinkiju ubjedljivo savladala San Marino sa 6:0. Golijadu je otvorio Glen Kamara u 16. minutu, a istakao se Hakans hat-trickom u rasponu od devet minuta (65, 72. i 74). Golove su još postigli Kallman u 39. i veteran Pukki u 76. minutu.

Rezultati – Grupa C: Ukrajina – Malta 1:0, Grupa D: Armenija – Latvija 2:1, Grupa H: Finska – San Marino 6:0.