Fiorentina i Atalanta podijelili bodove

Nogomet 17. apr 202322:59 0 komentara
REUTERS/Kacper Pempel

U posljednjoj utakmici 30. kola Serije A Fiorentina i Atalanta podijelili su bodove odigravši 1:1.

Atalanti su kiksevi milanskih velikana i Juventusa pružili novu šansu da se ozbiljnije uključi u borbu za pozicije koje vode u Ligu šampiona. Sa druge strane, čini se da je Fiorentina fokusiranija na mogućnost osvajanja trofeja u Kupu Italije i Ligi Konferencija.

Ipak, to što je gost ušao maksimalno takmičarski nabrijan, a domaćin bez naročitog rezultatskog imperativa, nije dovelo do izostanka borbe. Na kraju podjela bodova, kojom su mnogo manje zadovoljni gosti iz Bergama.

Posebno jer je Atalanta vodila od 37. minuta. A strijelac je bio Joakim Maehle. Ipak, nije džabe Fiorentina u sjajnoj seriji od čak dva mjeseca i 13 utakmica bez poraza u svim takmičenjima. Od čega čak 11 pobjeda.

Ljubičasti su žarko željeli da nastave seriju i u 56. minutu došli su do poravnanja. Strijelac je bio ponovo Arthur Cabral sa penala.