FK Sloboda Tuzla jesenji prvak Prve lige FBiH!

FK Sloboda Tuzla

Danas je odigrano posljednje 15. kolo jesenjeg dijela prvenstva Prve lige FBiH.

Danas su odigrane posljednje utakmice 15. kola jesenjeg dijela Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine. A tuzlanska Sloboda je pobjedom u Maglaju došla do jesenje titule i tako zadržala prvu poziciju koja joj se u posljednje vrijeme klima.

Izabranici Zlatana Nalića danas su slavili novu pobjedu i tako stigli do 12 trijumfa ove sezone. Kenan Delić doveo je crveno-crne u vodstvo u 11. minuti. Sloboda do drugog pogotka dolazi u 62. minuti, izveli su domaći korner, loša reakcija, a onda lijepa kontra. Sve je uradio Kenan Delić, asistirao Alenu Kurtaliću, a ovaj lagano završio posao za 0:2.

Gosti su smanjili u 87. minuti golom Karišika, no do kraja nisu uspjeli poravnati rezutat. Iako Stupčanica danas nije igrala susret, Sloboda uz utakmicu više ima 4 boda prednosti, tako da sutrašnja utakmica nije upitna da li će ostati prvi na tabeli.

Ostali rezultati:

NK TOŠK 2:0 FK Jedinstvo Bihać

FK Goražde 0:0 FK Radnik Hadžići

HNK Tomislav 2:1 OFK Gradina Srebrenik

NK Bratstvo 0:1 FK Budućnost Banovići

FK Mladost DK 1:0 FK Rudar Kakanj

Susret između FK Gornji Rahić i NK Stupčanica igra se sutra od 13 sati i 30 minuta. Dok će Čelik svoju posljednju utakmicu ove jeseni odigrati 24.11 na Bilinom polju protiv Zvijezde Gradačac. Utakmica je odgođena ove sedmice zbog odigravanja utakmice Bosna i Hercegovina – Slovačka.