Fudbal piše najluđe priče: Stigao iz Afrike na dan meča sa Barcom i “nokautirao” Katalonce

Nogomet 25. jan 202408:34 0 komentara
REUTERS/Vincent West

Fudbaleri Barcelone poraženi su u četvrtfinalu Kupa kralja od Athletic Bilbaa sa 4:2 poslije produžetaka.

Barcelona je u meču sa nekoliko preokreta ispustila šansu da poslije 90 minuta ode dalje, iako je na kraju prvog poluvremena vodila sa 2:1. Prvi je poveo tim iz Bilbaa, golom Gorke Guruzete odmah u prvom minutu susreta. Guruzeta se, poslije opšteg meteža i očajne odbrane Barcelone, najbolje snašao u 36. sekundi meča.

Sa desetak metara je šutnuo loptu i pogodio je mrežu za 1:0. Barca je uspjela da uzvrati i preokrene golovima Roberta Lewandowskog i Lamina Yamala u 26. i 32. minutu utakmice.

Lewandowski je nagrađen što nije odustajao u momentu kad je pred golom Ahtletica lopta djelovala izgubljeno. Sancet je u drugom poluvremenu upisao i svoje ime u listu strijelaca u 49. minutu, da bi se tim rezultatom – 2:2, otišlo u produžetke, gdje je Barcelona doživjela potop.

Inaki Williams i Nico Williams, dva brata su režirala poraz katalonskog tima. Prvo je Inaki pogodio u drugom minutu nadoknade prvog produžetka, da bi Nico ovjerio trijumf u prvom mintuu nadoknade drugog produžetka.

Inaki je posebno značajan pošto je u srijedu ujutru stigao u Španiju poslije eliminacije Gane sa Afričkog kupa nacija. Žurio je da stigne, došao je u posljednjem trenutku i onda uz malo sreće postao junak.

Lopta mu se odbila poslije sopstvenog udarca od stative Barcelone na popravni, a onda je kod četvrtog gola Athletica bio asistent.

Imao je loptu na nozi, produžio ju je Nicu i slučajno ili namjerno, namjestio pogodak koji je poprilično zabolio i navijače Barcelone i njenog trenera Xavija Hernandeza.