Fulham slomio Leeds u drugom poluvremenu

Nogomet 22. apr 202315:36 0 komentara
REUTERS/Dylan Martinez

Fulham je savladao Leeds 2:1 u meču 32. kola Premijer lige. Sva tri gola pala su u drugom poluvremenu.

U prvom delu igre Fulham je bio agresivniji, međutim nije bilo izglednih prilika ni na jednoj ni na drugoj strani.

Zato je u nastavku bilo mnogo zanimljivije. Domaćini su do vodstva stigli u 58. minutu. Harry Wilson se najbolje snašao u kaznenom prostoru Leedsa i jednu odbijenu loptu sa 11 metara zakucao u mrežu.

Prednost je duplirao Andreas Pereira. Odlično je ispratio akciju svog tima i iz neposredne blizine pogodio za velikih 2:0.

Veteran Patrick Bamford koji je ušao u igru u redovima Leedsa umjesto Rodriga smanjio je na 2:1 u 80. minutu i dao nadu gostima da mogu do boda. Do kraja meča najbolju šansu je imao Willian za Fulham, čiji je odličan udarac završio na prečki.

Fulham se ovim trijufmom učvrstio u sredini tabele, dok je Leeds i dalje u opasnoj zoni sa 29 bodova, dva više od Nottinghama, koji je trenutno na 18. poziciji koja vodi u Championship.