Galata za 11 minuta riješila meč za noć na prvom mjestu, pritisak je sada na Džeki i balkanskoj koloniji

Nogomet 02. feb 202420:02 0 komentara
REUTERS/Murad Sezer

U petak su odigrana tri meča 24. kola Superlige Turske, a Galatasaray je upisao novu pobjedu koja ga bar na jedno veče dovodi na čelo tabele jer Fenerbahče svoj meč ove runde igra u subotu.

Galatasaray je do nove pobjede stigao na gostovanju Samsunu, rezultatom 2:0 koji je bio na snazi već u 11. minutu.

Gosti su sve riješili na samom početku utakmice.

Poveli su već u petom minutu nakon kornera, kada je Icardi dobro pronašao Nelssona, a ovaj sjajno skočio i zatresao mrežu.

Ni sedam minuta nije prošlo kada je Yilmaz dobro prevario sve čuvare i iskoristio i grešku odbrane gostiju za 2:0.

Pomogao je svom timu mnogo i Muslera koji je imao pet dobrih odbrana, a na obe strane smo do kraja meča videli po nekoliko neiskorištenih dobrih prilika.

Prethodno je Hatay slavio na svom terenu protiv Karagumruka 3:1, a Ankaragucu i Sivas su odigrali duel bez golova.