Gojak dvostruki stijelac za Ferencvaroš, Ćiviću 90 minuta, povreda Kovačevića

Nogomet 01. maj 202320:16 0 komentara
REUTERS/Bernadett Szabo

Bh. reprezentativac Amer Gojak danas je oduševio navijače Ferencvaroša, nakon što je u meču protiv Ujpešta bio dvostruki strijelac za svoj tim.

Gojak je doveo Ferenc do vodstva na gostovanju Ujpeštu u 24. minuti susreta, ali je Goure vratio sve na početak u 42. kada je izjednačio na 1:1.

Pri tom rezultatu se otišlo na odmor, a početkom drugog dijela utakmice, tačnije u 54. minuti, Gojak je ponovo pogodio mrežu Ujpešta za novo vodstvo Ferenca.

Samo šest minuta kasnije bilo je 1:3. Ovaj put strijelac je bio Lisztes, a domaći su do kraja uspjeli samo smanjiti zaostatak na 2:3 golom Simona u trećem minutu nadoknade.

Eldar Ćivić je za Ferencvaroš odigrao svih 90 minuta, dok je Adnan Kovačević igru morao napustiti u 38. minuti zbog povrede.

Ferencvaroš je prvi na tabeli mađarske lige sa 60 bodova, devet više od Kešmetija.