Golčina Xhake, Bayer još bliži tituli – pao rekord Bayerna! (VIDEO)

Nogomet 23. feb 202422:37 0 komentara

Fudbaleri Bayer iz Leverkusena za korak su bliži osvajanju historijske titule poslije pobjede protiv Mainza u petak uveče. Lider prvenstva Njemačke sada ima 33 meča bez poraza od starta sezone i nadmašio je apsolutni rekord Bayern od prije nekoliko sezona.

„Aspirindžije“ su uz mnogo sreće u 23. kolu Bundeslige slavile pred svojim navijačima rezultatom 2:1 i uz meč više imaju čak 11 bodova više od drugoplasiranog Bayerna iz Minhena.

Nije ekipa Xabija Alonsa lako došla do velika tri boda protiv pretposljednjem tima prvenstva Njemačke. Majnc je na “Bay areni“ igrao na sve ili ništa i da nije bilo velikog kiksa golmana Robina Zentnera možda bi i došli do boda.

Bayer je poveo već u 3. minutu spektakularnim golom Granita Xhaka sa 20-tak metara i u tom trenutku malo ko je posumnjao u rutinski trijumf lidera prvenstva.

Granit Xhaka zabio golčinu pa proslavio na neviđeno bizaran način (VIDEO)

Međutim, samo pet minuta kasnije Dominik Kohr je izjednačio posle lepe akcije gostujućeg tima.

Napadao je Bayer, stvarao šanse, ali napadao je i Mainz… I onda 68. minut i velika greška čuvara mreže gostiju poslije šuta sa 30 metara Roberta Andricha. Zentneru je lopta prošla kroz ruke za veliko slavlje domaćih navijača. Andrichu je to bio prvi gol u sezoni i to u kakvom trenutku.

Mainz je meč završio sa desetoricom jer je u 80. minutu isključen Ngankam.