Golijada u Ligi prvaka, Bellingham ponovo pokazao klasu (VIDEO)

Nogomet 29. nov 202322:59 0 komentara
REUTERS/Juan Medina

Odigrane su dvije utakmice u grupi C, a pobjedu je zabilježio Real Madrid u derbiju protiv Napolija 4:2, dok su Union Berlin i Braga remizirali rezultatom 1:1.

Žestoko su počeli Madriđani i već dva udarca uputili ka golu Napolija u prvih pet minuta susreta.

No, Napoli iz prve prave šanse stiže do gola, tačnije u 9. minuti meča. Centrirao je Kvaratskhelija, Di Lorenzo je fenomenalno spustio loptu do Simeonea, koji nije imao težak zadatak i sproveo je loptu u mrežu Madriđana.

Momentalno je izjednačio Real poslije samo dva minuta golom Rodryga. Kasnio je Rahmani, Brazilac se okrenuo ka golu i silovitim udarcem postigao treći gol u Ligi prvaka. Gol pogledajte OVDJE.

Do potpunog preokreta Real dolazi nešto kasnije. Bellingham nastavlja da piše historiju i prijeti da postane najbolji fudbaler planete. Postigao je novi sjajan gol, sada glavom nakon asistencije Davida Alabe.

Odlučno su talijani krenuli u drugom poluvremenu i postigli su gol nakon samo dva minuta igre. Zambo Anguissa je došao do lopte u petercu i uhvatio je volej koji je završio u maloj mreži Madriđana.

Najbolju priliku za Real propustio je Joselu u 62. minuti. Nakon jednog centaršuta, iskusni napadač je bio neometan na pet metara i šutirao, ali dosta neprecizno i lopta odlazi pored gola.

Španski napadač mogao se proslaviti u ovom meču. Do kraja utakmice imao je još tri ogromne šanse, ali nije bio precizan ni u jednoj od njih. No, u 85. minuti Madriđani dolaze do vodstva. Mladi Nico Paz je šutirao sa distance, Meret slabo reagovao i lopta trese mrežu za 3:2.

Real je do kraj postigao i četvrti gol, a strijelac je bio Joselu na asistenciju Bellinghama.

U istoj grupi Braga i Union Berlin remizirali su u Portugalu sa 1:1.

Na klupi njemačkog tima debitovao je hrvatski stručnjak Nenad Bjelica. Union je u vodstvo doveo Gosens u 42. minuti, a Braga je od 30. minute igrala sa igračem manje budući da je Niakate dobio crveni karton.

Do poravnanja portugalski tim stiže u 51. minuti preko Djala.