Golman junak Lazija, pogodio za bod protiv Atletica, Feyenoorrd slavio veliku pobjedu (VIDEO)

Nogomet 19. sep 202322:56 0 komentara
REUTERS/Alberto Lingria

Lazio je na Olimpicu u prvom kolu Lige prvaka dočekao Atletico Madrid. Domaći tim je u samom finišu susreta stigao do poravnanja i osvojio bod. Završilo je 1:1.

Atletico je pružio mnogo bolju igru u prvom poluvremenu. Ona je krunisana na pravi način već u 29. minuti. Molina je uposlio mladog Barriosa, veznjak šutira, a lopta se od igrača Lazija odbija u gol.

Ostatak prvog dijela protekao je bez većih šansi sa obje strane, a jedinu priliku Lazio je imao preko Zaccagnija, no fudbaler Plavih je pao u kaznenom prostoru i tražio penal, a glavni sudija je samo odmahnuo glavom.

Atletico prvi prijeti u drugom dijelu. Lopta je stigla do Witsela na 20-ak metara od gola Lazija, Belgijanac je šutirao, ali golman domaćih bez problema hvata loptu.

Mogao je Lazio poravnati rezultat u 55. minuti. Poigravali su se fudbaleri španskog tima, Anderson dodaje do Immobilea koji šutira pravo u golmana Oblaka. Mogao je Altetico uvećati vodstvo u 66. minuti, ali je Morata iz izgledne pozicije pogodio stativu.

Do kraja je Lazio imao samo jednu veliku priliku. Cataldi je šutirao sa velike udaljenosti, a Oblak krajnjim naporom sproveo loptu u korner. Heroj domaćih bio je golman Provedel koji je u 95. minuti pogodio za poravnanje.Odigrali su Rimljani brzu akciju iz kornera, a pred golom protivnika se najbolje snašao Provedel i zatresao mrežu za veliko slavlje.

U drugom meču ove grupe Feyenoord je slavio na domaćem terenu protiv Celtica sa 2:0. Strijelci su bili Stengs u 45. minuti te Jahanbakhsh.