Golovin čuva prvo mjesto Monacu, Lille slavi Turčina

Nogomet 22. okt 202319:24 0 komentara
AS Monaco/Facebook

Odigrana su još četiri susreta devetog kola francuskog prvenstva.Vodeći Monaco je pobedio Metz rezultatom 2:1, Lille je savladao Brest 1:0, Nantes je bio bolji od Montpelliera 2:0, dok su Toulouse i Reims remizirali - 1:1.

Monaco je na svom stadionu savladao Metz sa 2:1, a dvostruki strijelac za ekipu iz Kneževine bio je Aleksandar Golovin. Ruski fudbaler je mrežu rivala pogađao u 42, i 55. minutu i donio je treći uzastopni trijumf svom timu uprkos tome što su gosti poveli pogotkom Lamine Camare u 4. minutu.

Dvadesetsedmogodišnji Golovin je ove sezone postigao četiri gola u osam mečeva Ligue 1.

Monaco je zadržao lidersku poziciju sa 20 bodova, jedan manje ima Nica, dok je PSG treći sa 18 bodova.

Lille je do trijumfa došao pogotkom Yusufa Yazicija u šestom minutu. Njegov pogodak je još važniji ako se zna da su domaći samo u još tri navrata šutnuli u okvir gola, dok je Brest zaprijetio ukupno devet puta.

Nantes je pobedio Montpellier golovima Florana Molleta u 44. i Kadera Bambe u 74. minutu. Žuto zeleni su na putu do trijumfa „preživjeli“ veliki nalet rivala na početku drugog poluvremena, kada je Montpellier prijetio golu koji čuva Alban Lafont.

Toulouse i Reims su podijelili bodove, iako je Reims tokom većine meča bio nadmoćan. Gosti su poveli preko Richardsona u 48. minutu, ali je već u 51. izjednačio Dallinga.