Građani imaju zašto da se prave važni, Villa stigla Liverpool

Nogomet 30. dec 202318:11 0 komentara
Action Images via Reuters/Jason Cairnduff

U udarnom subotnjem terminu od 16 sati odigrane su četiri utakmice 20. kola Premijer lige. Očekivanu pobjedu ostvario je šampion Manchester City protiv fenjeraša iz Sheffielda. Pobjede su upisali i fudbaleri Aston Ville, Wolverhamptona i Crystal Palacea.

U Mančester Sitiju su se uoči utakmice sa Sheffield Unitedom pravili važni i imali su zbog čega. Na Etihadu je ponosno predstavljeno svih pet trofeja koje su Građani osvojili u ovoj godini: Premijer ligu, Ligu šampiona, FA kup, Superkup Evrope i Svjetsko klupsko prvenstvo.

I na dresovima im je prišivena FIFA titula klupskog prvaka svijeta – sasvim zasluženo.

Ekipa Pepa Guardiole trijumfovala je na Etihadu 2:0, golovima Rodrija i Alvareza, a dvije asistencije ubilježio je Phil Foden.

REUTERS/Phil Noble

Građani su nakon ove pobjede došli na samo dva boda zaostatka za vodećim Liverpoolom. I Aston Villom, koja se trijumfom nad Burnelyjem izjednačila na vrhu tabele sa ekipom Jurgena Kloppa. Istina, sa utakmicom više odigranom.

Villa je u Birmingemu očekivano savladala pretposlednji Burnely, koji je pružio više nego snažan otpor uprkos činjenici da je od 55. minuta imao igrača manje (drugi žuti, odnosno crveni karton dobio Berge).

Domaći tim je dva puta vodio, gosti dva puta uspjeli da izjednače, drugi put sa igračem manje, ali je ekipa Unaija Emeryja ipak na kraju pobijedila golom Douglasa Luiza iz penala u 89. minutu!

REUTERS/Chris Radburn

Everton je prije nekoliko dana pružio snažan otpor šampionu Engleske, ali je ovog popodneva potpuno razočarao protiv Wolverhamptona. Ili je možda bolje reći da su Vukovi potvrdili odličnu formu i slavili 3:0.

REUTERS/Carl Recine

Crystal Palace je u malom gradskom derbiju na Selhurst Parku preokrenuo rezultat protiv Brentforda i dobio 3:1, a po ko zna koji put istakao se 22-godišnji Francuz Michel Olise. Nema sumnje da ćemo ga narednih sezona gledati u nekom još većem klubu.