Guber u Srebrenici ugostio Tuzla City, gosti stigli sa poklonom

Nogomet 24. maj 202220:19 0 komentara
FK Guber

Danas je u Srebrenici odigrana prijateljska utakmica između ekipa domaćeg FK Guber i ekipe FK Tuzla City u okviru manifestacije Dani Srebrenice.

Na ovoj utakmici od aktivnog igranja su se oprostili fudbaleri Gubera Sabahudin  Mašić i Nermin Pašalić, dok je za kraj prvenstvene sezone najavljen i oproštaj veterana Miljana Bodiroge.

Gosti iz Tuzle su na početku utakmice domaćinu uručili i finansijsku podršku u iznosu od 5000 KM na čemu su domaćini izrazili veliku zahvalnost.

Rezultat je bio u drugom planu ali su momci pod trenerskom palicom mladog trenera Pavla Golijana bili dostojan protivnik ekipi Tuzla Cityja.

Guber je poveo na samom startu utakmice pogotkom Kuljanina da bi gosti izjednačili pogotkom koji je postigao Doffo.

Nakon igranja rukom u šesnaestercu gostiju sudija je svirao penal koji je u vodstvo od 2:1 pretvorio Draško Kuljanin. To je bio rezultat poluvremena.

U prvim minutama nastavka utakmice nakon igranja rukom, dosuđen je jedanaesterac za goste kojim Mešinović poravnava rezultat na 2:2.

Pred kraj utakmice pogotkom Nukića gosti su poveli sa 3:2 što je bio i konačan rezultat ovog prijateljskog susreta.