Haaland junak Citya: Greška Ajera odlučila susret na Etihadu

Nogomet 20. feb 202422:25 0 komentara
REUTERS/Molly Darlington

Večeras je na Etihadu odigrano zaostalo 18. kolo Engleske Premier lige, a fudbaleri Manchester Citya savladali su ekipu Brentforda rezultatom 1:0.

Junak za Građane bio je Erling Haaland, koji je iskoristio kiks štopera Kristoffer Ajera i donio pobjedu svom timu.

Prvu šansu na utakmici imali su domaći u 8. minuti. Phil Foden je bio u dobroj poziciji i opalio iz velike udaljenosti. Šut je išao u donji desni ugao, ali je Mark Flekken to odbranio.

U 16. minuti prvi put prijete i gosti, Frank Onyeka je primio tačan pas u šesnaestercu i odmah pucao nisko po sredini gola. Međutim, Ederson je bio spreman i fantastično mu odbranio udarac.

Zaprijeti je City ponovo tek u 34. minuti, Bernardo Silva je bio u odličnoj prilici. Skočio je najviše u šesnaestercu i snažno pucao glavom no lopta je otišla pored gola. Dva minuta poslije Ben Mee sa gol linije spašava čist pogodak za City, Bobb je šutirao, Flekken bio savladan, a sjajni štoper spriječio je pogodak mladog fudbalera Citya.

Prijeti i Brentford u 43. minuti, Frank Onyeka je nadvisio odbranu domaćih i čvrsto postavio glavu usmjerivši loptu prema lijevoj stativi, ali Ederson je spremno i sjajnom paradom zaustavio njegov pokušaj. Minut poslije posljednja šansa u prvom poluvremenu za City, Ruben Dias je primio nisku loptu na rubu šestnaesterca i uputio dobar udarac prema lijevoj stativi. Mark Flekken je refleksnom jako dobrom odbranom spriječio njegov pokušaj.

Reuters/Lee Smith

U drugom poluvremenu City je dominirao, nije bilo većih prilika do 71. minute, a onda pogodak Citya. Izašli su malo više fudbaleri Brentforda na polovinu domaćih, pogriješili, a onda je uslijedila kontra. Julian Alvarez je odigrao odličan pas za Haalanda, Ajer se okliznuo, a Norvežanin mu sjajno bježi i matira Flekkena za 1:0.

Postigli su Građani i drugi pogodak preko Haalanda u 80. minutu, ali je isti poništen zbog nedozvoljene pozicije u kojoj se našao Kyle Walker prilikom upućivanja lopte ka norveškom napadaču. Veliku šansu imao je Foden u 91. minutu da završi sve, ali je Flekken odličnom intervencijom spasio goste.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao, te su igrači Manchester Citya upisali tri boda za 2. poziciju na tabeli.